Cantatul Dupa Cortina

Discuție în 'Invata & Ajuta' creată de Tudor Lupascu, 6 Dec 2017.

1. Tudor Lupascu

Tudor Lupascu Active Member Xbass Sponsor Senior Member

Salutare!
    Am avut o cantare pentru un client pretentios care voia doar solistii (chitara si saxofon) in fata, restul ascunsi pana la final. Initial suna ciudat, dar fara complicatii ca doar deh... valoarea mea, valoarea mea :)).

Variabile:
    - trebuia cantata coloana sonora pentru 2 video-uri care rulau pe ecranul din fata noastra:
    - evident ca cei din spatele ecranului nu vedeau cand incepeau video-urile, deci trebuia sa ne faca "semn" sonor cei din fata;
    - pe langa ecranul din fata, aveam cortine in jurul scenei, deci o atmosfera... romantica, luminata doar de led-uri :));
    - conceptul show-ului nu permitea chitaristului sa-si ia pedalele cu el in fata (statea pe ceva podium), deci trebuia sa-i apas si lui butonasele in momentele cheie;
    - format trupa: tobe, bas, clape, chitara, sax, trompeta si trombon.
    - piesele: "What God wants part 3" si "Picture that" de la Roger Waters.

Concluzie: Un show in care am facut foarte multe lucruri in premiera si in care am simtit ca am crescut mai mult decat in tot restul anului. Am fost foarte atent la toate instrumentele, n-am avut nimic vizual care sa ajute interpretarea. Eu oricum eram promotorul repetitiilor cu spatele la colegii de trupa (ocazional), dar acum as propune si cantatul legat la ochi ca exercitiu!! :))

PS: E drept ca am ramas in urma cu Bach-ul si forumul, dar v-am privit din umbra!

O seara faina!

Distribuie pagina asta