Exercitii, Game, Acorduri Si Note

Discuție în 'Invata & Ajuta' creată de alexliviu94, 26 Feb 2016.

1. alexliviu94

alexliviu94 Junior Member

Salutare si bine v-am regasit! Dupa cum ati aflat din primul meu topic (in cazul in care l-ati citit) sunt incepator (cant la bass de 3 zile) si va rog, daca puteti, sa-mi aratati cateva exercitii pentru bass (care le pot efectua cu sau fara metronom, exercitii pentru digitatie si nu numai), game, acorduri pentru bass si notele care se afla pe griful bass-ului!

Am si o neclaritate, bass-ul l-am cumparat acum 3 zile (este nou) si decat ce l-am acordat..trebuie sa umblu pe la bridge-ul acestuia sau trebuie sa-l "setez" intr-un fel anume?

Ultima editare de un moderator: 26 Feb 2016
  2. Florin Barbu

Florin Barbu XBASS Membru personal Supporting Member

Salut Alex, si bun venit pe forum!
    Daca in 26 feb cantai de 3 zile, inseamna ca acum canti de 3 luni si 6 zile :) Cum ti se pare bassul? Care sunt dificultatile pe care le ai acum?
    Sa stii ca intrebarea ta ne-a pus pe ganduri, probabil ca sunt multi care au nevoie exact de asta.
    Nu exista insa un raspuns simplu, si promitem sa revenim cu un curs made by @Adrian Ciuplea care sa te duca sistematic acolo unde vrei.
    Cateva exercitii nu te vor ajuta mult. Un SISTEM insa da. Acum lucram la el, stai pe aproape, va fi supertare!
    Pana una- alta daca ai intrebari punctuale, nu te sfii sa le pui :)
    Flo

Distribuie pagina asta