FEEDBACK NEGATIV- Feriti-va de user-ul roody aka. Giuseppe Mores

Discuție în 'Feedback - Discutii despre scule din Bazar (www.ba' creată de zesztergar, 30 Apr 2014.

1. zesztergar

zesztergar Junior Member

Salut,

Cautam si eu un preamp Hartke si am dat peste un anunt postat de utilizatorul roody care are mai multe anunturi de vanzare printre care unul pt. un Preamp Hartke Bass Attack, l-am contactat telefonic, ne-am inteles la pret si mi-a dat adresa de mail si acum surpriza: giuseppe.mores@gmail.com. Din pacate nu m-am interesat din timp, numai dupa aceea am vazut ca are deja doua feedback-uri negative facute de mariusbass si winstonboy urmare carora banuiesc ca s-a si blocat contul lui din acea vreme.

Deci ce am patit eu:ii dau adresa de livrare sa trimita coletul printr-un serviciu de curierat rapid cu ramburs numerar, primesc pachetul, preampul era intr-o punga de nylon fara a fi fost ambalat intr-o cutie sau macar infasurat in folie cu bule, normal cu switch-ul de on-off rupt, am predat rambursul si costul de transport curierului pentru a nu-i cauza acestuia probleme, normal am intocmit un proces verbal de constatare semnat si de curier. L-am contactat telefonic pe acest "vanzator" si a fost de acord sa-mi returneze banii dar ia ghici: dupa ridicarea rambursului mai raspunde la telefon sau mesaje? - NU. Oricum parerea me este ca acel switch nu s-a rupt in timpul transportului pentru ca in punga si in pedala nu am gasit bila si arcul din interiorul switch-ului, deci faza cu lipsa oricarui ambalaj a fost premeditata sa poata da vina pe transportator. Dar cum sa trimiti o chestie electronica cu potentiometre si switchuri prin curierat, 450 km intr-o punga?

Am speranta ca se va bloca user-ul roody dar si convingerea ca se va intoarce sub un alt nume, vad ca la acest individ minciuna si inselatoria este ceva patologic.

2. Florin Barbu

Florin Barbu XBASS Membru personal Supporting Member

Userul roody a fost blocat... Imi pare rau pentru experienta ta, cu Giuseppe Mores am mai avut probleme.

3. mariusbass

mariusbass Vetran

Totusi pe jegosul asta nu il cunoaste nimeni? Ca insista omul, e deja la a 4-a sau 5-a teapa.

Tudor Lupascu apreciază asta.
  4. zesztergar

zesztergar Junior Member

Merci Florin, a fost o lectie pt. mine, pacat ca a fost pe bani, dar asta, e tot raul e spre bine, macar mi-am facut cont la voi si voi ramane membru. Tot respectul pentru ceea ce faceti!

Florin Barbu apreciază asta.
  5. Tudor Lupascu

Tudor Lupascu Active Member Xbass Sponsor Senior Member

Alte date de contact pentru colegu'. Poate ajuta pe careva sa ia "legatura" cu el sau sa faca o plangere.

Localitatea: Bucuresti Sectorul 5 ; Judetul: bucuresti

Adresa: Baba Novac nr. 15 A , 0211

O sa mai updatez informatia daca gasesc ceva relevant.

6. Tudor Lupascu

Foarte probabil ca asta sa fie omul pe care-l cautati: https://www.facebook.com/rotaru.ovidiu.5

7. mariusbass

mariusbass Vetran

Chitarist la trupa Enduro

8. Florin Barbu

Asa cum am zis, il cunoastem, si nu la modul la care s-au intamplat accidente, ci la modul la care da tzepe regulat. Asta daca este vorba de Giuseppe Morres.

9. Tudor Lupascu

Da, da...de el e vorba. Am facut niste research si se pare ca Roody (roodysteward@yahoo.com) si Giuseppe (giuseppe.mores@yahoo.com) sunt alter ego-uri a lui Ovidiu Rotaru.

Desigur asta e o speculatie...dar prea multe adrese, anunturi si numere de telefon in comun au avut cei 2-3 de-a lungul timpului.

10. Florin Barbu

Acelasi lucru il retil la Giuseppe - intra sub mai multe nume - asa se dau tzepele mai usor.

11. Catalin S.

Catalin S. Senior Member

Vezi mesaj privat.

12. zesztergar

zesztergar Junior Member

Merci baieti pt. informatii. Priceless!

Distribuie pagina asta