Ne Reîntoarcem?

Discuție în 'Cafenea' creată de Osama, 31 Dec 2018.

1. Osama

Osama Dereglat

Trebuie să recunosc că îmi e dor de ce era pe aici acum doi ani, 2016 a fost un super an, am avut ocazia de a îmi găsi si eu o casă in această comunitate și îmi e sincer dor de voi.

Haidem înapoi în colțul nostru de internet, nu am mai povestit cu voi de o groază de timp.

În ultima jumătate a acestui an trebuie să recunsoc că nu am mai fost atît de basist pe cât mi-aș fi dorit, m-am culcat și eu pe o ureche ce să mai, astfel mi-am propus și, spre mirarea mea, am și reînceput băsăreala și mamă cât de bine mă simt, vreau însă să reîncepem viața și aici așa că uite ce vă propun: cunoaștem cu toții formula clasica de promisiuni de anul nou, ce ar fi dacă ne-am lăsa aici câte o promisiune, unde vrem să ajungem anul acesta, de pilda, eu, îmi doresc să îmi dezvolt skillul de improvizație și să readuc la viață fosta mea trupa dar și, cu ajutorul vostru, să renovăm casa noastră, care e probabil mai batrână decât mulți dintre noi.

Astfel vreau ca ultimul lucru pe care îl fac în acest an să fie a vă invita înapoi, la chatul plin, la videouri peste videouri, coveruri, povești orice, eu unul chiar vreau să aud ce ați mai făcut așa ca haideți să vedem cu ce s-a îmbogățit comunitatea noastră și cum o putem face mai tare decât este deja.

De exemplu, lăsând aici o ambiție în genul "anul ăsta vreau să învăț să dau în bas ca Mark King" putem stii ce vă doriți, facem o secțiune dedicată unor "jurnale" creați acolo un thread și postați orice exercițiu, piesă, ne ajutăm reciproc.

Ce ziceți, punem mână de la mână pentru a reda viața casei noastre?

Florin Barbu, Vali Stoica și Corvettebacker apreciază asta.
  2. Florin Barbu

Florin Barbu XBASS Membru personal Supporting Member

Salutareeeee!!!

Uite, eu sunt aici, deci chiar si daca suntem doar doi care sa schimbam doua vorbe despre bass, tot este bine :) Un an nou fericit!
    Oops, ar trebui sa schimb poza de profil, sunt putin mai plinut, hahaha!!!

Osama apreciază asta.
  3. Vali Stoica

Vali Stoica Junior Member Xbass Sponsor

Hey, salutare.
    Si bafta cu noua trupa, Flo!
    Da-ne si noua niste titluri, poate invatam cateva piese impreuna.

4. Osama

Osama Dereglat

Sper că băgați "Sidef" iubeam piesa, abia aștept să te revăd Florin Barbu și să vă văd.

5. zwischenzug

zwischenzug Senior Member Senior Member

Tudor Lupascu apreciază asta.

Distribuie pagina asta