Victor Wooten Bass Lessons

Discuție în 'Invata & Ajuta' creată de Sorin Nedelcu, 4 Noi 2013.

1. Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu Senior Member

Va salut.Stie cineva de unde pot descarca niste lectii de bass - trainer Victor Wooten (video + pdf)?As vrea ceva in care sa inceapa de jos, nivel incepatori (nu direct chestii complicate).Eu am fost la un coleg de forum (la Emyl - Provincialii - recomand cu mult drag, explica foarte bine si e un om deosebit) dar din cauza serviciului si a departarii nu am mai putut merge.Am de gand sa ma inscriu si la Adrian Ciplea (lectiile de bass online).Dar am tot batut pasul pe loc, timpul trece iar eu tot un bassist slab raman.Va rog, daca stie cineva sa ma indrume...Multumesc.

2. emyllbass

emyllbass Senior Member

salutare sorine.parerea mea e ca faci foarte bine daca te inscrii la cursurile oferite de adi ciuplea.e un basist foarte bun si in primul rand un padagog bun. recomand cu sinceritate.

3. Dragos Popa

Dragos Popa Active Member

Lectiile lui wooten nu sunt tocmai cele mai utile dupa parerea mea. Incearca pe youtube MarloweDK si Scott Devine

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

4. Andrei Zamfir

Andrei Zamfir Fender Club Owner

+1 Dragos.

5. Adrian Ciuplea

Adrian Ciuplea VIŢA DE VIE

Salut, va mulțumesc mult pentru faptul ca luați in considerare lecțiile mele on-line.

Pot ajuta pe fiecare in parte za ajunga acolo unde își dorește, si in cazul tau as vrea sa imi spui cum anume si mai ales ce anume te visezi cântând atunci cand te consideri împlinit?

E o întrebare foarte importanta al carei răspuns iti poate clarifica modul de învățare.

Acjm ca am forumul si pe mobil, nu ezita sa îmi scrii, am sa te ajut cu tot ce pot

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Distribuie pagina asta